ТРАДИЦИОННА МЕЖДУНАРОДНА ЯДРЕНА КОНФЕРЕНЦИЯ
БЪЛГАРСКАТА АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА – НАЦИОНАЛНА, РЕГИОНАЛНА И СВЕТОВНА ЕНЕРГИЙНА СИГУРНОСТ
15 юни – 17 юни, 2016
Варна, в.к. „Ривиера“
ОТКРИВАНЕ И ПЛЕНАРНА СЕСИЯ , Сряда, 15 юни 2016 г.
- Поздравителен адрес и презентация от г-н Борислав Станимиров, Заместник-председател на Агенция за ядрено регулиране по тема : Продължаване срока на експлоатация на блокове 5 и 6 в АЕЦ „Козлодуй“ – Лицензионен статус.
- Доклад на “Електроенергиен системен оператор” ЕАД, Венцислав Захов, ръководител отдел „Електрически режими“ в ЦДУ.
- РОСАТОМ – профил и проекти: Водени от световните енергийни предизвикателства. Г-н Вадим Титов, Росатом, Русия.
- Презентация Н. Пр. Мариян Якобоци, Посланик на Словакия в Република България.
- Перспективи за довършване на АЕЦ Белене без участие на държавата. Г-н Никита Христов, Риск Инженеринг, България.
- Управление на отработеното гориво от работа на атомни централи – пътища за преработка на отработеното гориво. Г-н Кристофор Ксери, Директор на Отдел Цикъл на Ядреното Гориво и технологии за РАО, МААЕ, Австрия.
- Енергетиката на България в новите условия, определени от конференцията за изменението на климата, проведена в Париж в края на 2015 г. Г-н Славчо Нейков, Председател на Института за Енергиен Мениджмънт, България.
- Ядрената програма на Иран – планове и развитие. Г-н Мохамад Чодя – Генерален Директор, Г-н Мохамад Мохсен Ертеджай – Заместник, отговарящ за ядреното гориво, Компания Тавана, Иран.
- Представяне на Шкода Ядрено Машиностроене, Йозев Перлик, Шкода ЯМ АД, Чехия.
- Интегрирана оферта за услуги. Г-н Дмитри Пашевич, Русатом Сервис, Русия.
- Култура на сигурност. Г-н Тодор Георгиев, АЕЦ „Козлодуй“, България.
СЕКЦИЯ 1, Четвъртък, 16 юни 2016
- Взаимодействие между култура на безопасност и култура на сигурност. Г-н Владимир Янков, Г-жа Емилия Дончева. АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Системи за мониторинг на напрегнатото и деформираното състояние на защитните черупки на блокове 5 и 6 като гаранция за безопасната и екологично чиста експлоатация на ядрените съоръжения на площадката на АЕЦ “Козлодуй“. Г-н Станислав Христакиев, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Обратна връзка от експлоатационния опит, произтичащ от събития от ниско ниво и почти събития. Светломир Митков, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Управление на нерадиационни аспекти на околната среда при експлоатация на АЕЦ “Козлодуй”. Мирослав Манолов, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Специфика на системата за управление в АЕЦ “Козлодуй”, Димитър Андонов, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Система за непрекъснат контрол на активността на първи контур в АЕЦ “Козлодуй” – реализация и резултати. Антон Матеев, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Ядрено обучение, обучение и подпомагане. Всеволод Витиазев и Артем Ушаков, Русатом Сервис, Русия .
- Алтернативни източници на ел. захранване при обезточване. Румен Кошутански, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Химия и екология в АЕЦ “Козлодуй”. Стефка Ваклинова, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Прилагане на нови методи за експлоатационен безразрушителен контрол на оборудването в АЕЦ Нововоронеж-2 и Ленинградска 2. Васил Ничев, АйКюСи, България.
СЕКЦИЯ 2, Четвъртък, 16 юни 2016
- Управление на изведени от употреба високоактивни радиоактивни източници от ядрени приложения. Августин Найденов, ДП РАО, СП „ПХ РАО Нови хан”, България.
- Радиационен мониторинг в райони на съоръженията за преработка и съхранение на РАО и съхранение на ОЯГ на площадката на “АЕЦ Козлодуй” ЕАД. Русиян Цибрански, Н-к отдел РМ, Управление “Безопасност”, “АЕЦ Козлодуй” ЕАД, България.
- Подготовка на СП „ПХ РАО – Нови хан” за извеждане от експлоатация. Елка Анастасова, ДП РАО, СП „ПХ РАО Нови хан”, България.
- Технологии за циментиране на шламове и утайки. Анка Малакова, ДП РАO, СП „РАО Козлодуй”, България.
- Реконструкция и модернизация на КСК, осигуряващи технологичния процес за обработване на РАО, приемани в СП „РАО – Козлодуй” в резултат на дейностите по ИЕ на блокове от 1 до 4 на АЕЦ „Козлодуй”. Владислав Павлов, ДП РАO, СП „РАО Козлодуй”, България.
- Извеждане от експлоатация – напредък и предизвикателства. Момчил Казаков, ДП РАО, СП ”ИЕ 1-4 блок”, България.
- Показатели за безопасност при дейностите по управление на материални потоци при извеждане от експлоатация. Малина Разложка, ДП РАО, СП ”ИЕ 1-4 блок”, България.
- Радиохимия в процеса на извеждането от експлоатация. Елена Стоянова, ДП РАО, СП ”ИЕ 1-4 блок”, България.
- Осигуряване на качеството на резултатите от изпитвания, проведени в изпитвателна лаборатория „Радиохимия”. Пирин Христов, ДП РАО, СП ”ИЕ 1-4 блок”, България.
- Проект “Съоръжение за извличане на твърди радиоактивни отпадъци” Лот 1, АЕЦ „Ровно”. Георги Вътев, ONET Technologies Bulgaria/ ОНЕТ Технолъджис, България.
- Управление на ядрените отпадъци – пионерски решения от Финландия. Кари Расилайнен, Технически изследователски център на Финландия, Финландия.
- Проект СОКРАТ за визуално безразрушително изследване на корпуса на реактор ВВЕР 1000/ 320 АЕЦ „Ровно”. Георги Вътев, ОНЕТ Технолъджис, България.
СЕКЦИЯ 3, Петък, 17 юни 2016
- Интегриране на програмите за академично образование и специализирано обучение в областта на ядрените технологии”/ “Реализация и кариера в ядрения отрасъл – това е повече от работа. Здравка Ангелова-Цолова, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Възможности за работа и кариерно развитие в АЕЦ “Козлодуй”. Ралица Раднева, Експерт психолог. България.
- Изграждане на КОРОНА Академия и стъпки към внедряване на ECVET. Маринела Илиева, Риск Инженеринг, България.
- Презентация на ОНЕТ Технолъджис, България-Роберт Ваклев.
СЕКЦИЯ 4, Петък, 17 юни 2016
- Удължаване срока на експлоатация на корпуса на реактора на 5 блок в АЕЦ „Козлодуй“. Г-н Илдар Акбашев, ОКБ „Хидропрес“, Русия.
- Опит от удължаване срока на експлоатация на оборудването и тръбопроводите на реакторната установка на блокове ВВЕР-1000-Павел Акимов, Русия.
- Прогнозиране степента на крехкост на материалите на корпуса на реактора на блок 5 в АЕЦ Козлодуй-Дмитри Ерак, NRC “Kurchatov Institute”.
- Експлоатационния опит на JSC Afrokantov OKBM при проверка и обслужване на удължаване срока на експлоатация на АЕЦ-и в и извън Русия. Сергей Новиков, JSC AFRIKANTOV OKBM, Русия.
- Мисията SALTO на МААЕ – важен етап от процеса на продължаване срока на експлоатация на 5 и 6 блок на АЕЦ “Козлодуй”. Георги Игнатов/ Г-жа Даниела Георгиева, АЕЦ „Козлодуй”, България.
- Удължаване срока на експлоатация на атомните централи в Русия-Сергей Третяков, Русия.
- Опит от провеждане на втория периодичен преглед на безопасността (ППБ) на блок 5 на АЕЦ “Козлодуй”. Владимир Попов, АЕЦ „Козлодуй”, България.
- ПСЕ на 5-ти блок, извършени дейности и предварителни резултати. Ирен Игнатова, Борис Иванов, АЕЦ „Козлодуй”, България.
- Дейности по контрол и оценка на оборудване от II-ри контур на 5-ти блок. Цветан Оведенски, Елена Ничева, Владислава Лалова, АЕЦ „Козлодуй”, България.
- Удължаване на срока на експлоатация на основни строителни конструкции на блок 5-Георги Върбанов, Риск Инженеринг АД, България.
ПОСТЕРНА СЕСИЯ КЪМ СЕКЦИЯ 4, Петък, 17 юни 2016
- Лицензионен подход при осигуряване дългосрочната експлоатация на енергоблокове 5 и 6 на АЕЦ “Козлодуй”. Светослав Найденов, АЕЦ „Козлодуй”, България.
- Резултати от обема изследвания на ОС, направени в процеса на удължаване срока на експлоатация на блокове 5 и 6 в АЕЦ “Козлодуй”. Людмил Неделчев, АЕЦ „Козлодуй”, България.
- Програма за управление на ресурса на кабели и кабелно стопанство на блокове 5 и 6 в АЕЦ “Козлодуй”. Бисер Радославов, АЕЦ „Козлодуй”, България.
- Програми за повишаване мощността на блоковете до 104%. Галина Костадинова, АЕЦ „Козлодуй”, България.
- ПСЕ – планирани дейности за 6-ти блок. Андрей Славчев, Иво Иванов, АЕЦ „Козлодуй”, България.
- “Организиране на ресурсите по проект ПСЕ на 5 и 6 блок на АЕЦ “Козлодуй”. Елена Петрова, Деля Джамбова, АЕЦ „Козлодуй”, България.
- Удължаване на живота на бетонови и и метални конструкции. Атанас Котов, АСУ Котова Софт ООД, България.
- Управление на ресурса на блокове тип ВВЕР 1000 в АЕЦ “Козлодуй”. Анализ на крехко разрушаване на заварени съединения на парогенератори тип ПГВ-1000М. Галя Димова, АЕЦ „Козлодуй”, България.