ТРАДИЦИОННА МЕЖДУНАРОДНА ЯДРЕНА КОНФЕРЕНЦИЯ
БЪЛГАРСКАТА АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА – НАЦИОНАЛНА, РЕГИОНАЛНА И СВЕТОВНА ЕНЕРГИЙНА СИГУРНОСТ
7 юни – 9 юни, 2017
Варна, Зала „Ривиера”, хотел „Ривиера бийч”
ПЛЕНАРНА СЕСИЯ, Сряда, 7 юни 2017 г.
- Поздравителен адрес от името на Президента на Република България г-н Румен Радев.
- Проектите на Росатом по света. Г-н Вадим Титов, Директор Росатом Централна Европа, Русия.
- Проектът „Пакш-2“: Строителство на два блока на площадката на АЕЦ „Пакш“. Аттила Асоди, Член на Борда, Пакш 2, Унгария.
- Ядрената енергетика и ядрената политика на Франция. Н.Пр. Ерик Льобедел, Посланик на Франция в Република България.
- Състояние и перспективи за развитие на българската електроенергийна система. Пламен Герджиков, Електроенергиен системен оператор, България.
- Тенденции за развитието на ядрената индустрия в световен мащаб. Петър Манчев, Риск Инженеринг, България.
- Европейската ядрена индустрия и Форатом (нови ядрени мощности в Европа, обществено приемане, развитие на ключови политики). Дамиен Хенекуарт, Форатом, Белгия.
- Нова AREVA: Надежден интегриран европейски доставчик. Джером Сермаже, AREVA, Франция.
- Дейности по повишаване на производствената мощност на 5 и 6 блок на АЕЦ „Козлодуй” до 3120 MW. Владислава Лалова, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Предложение на PJSC “Turboatom” за модернизиране на проточната част на ЦВН на турбината K-1000-60/1500 на АЕЦ „Козлодуй“. Евгени Левченко, Турбоатом, Украйна.
- Сигурност на доставките на ядрено гориво в Европейския съюз. Юси Виханта, Евратом – Европейска комисия, Люксембург.
- Дейности на Евратом в изследванията и обучението. Катя Любомирова, Европейска комисия, Белгия.
- Необходимост от нова АЕЦ в светлината на новите реалности – критични върхови потребления и екологични норми за ТЕЦ. Никита Христов, Риск Инженеринг, България.
СЕСИЯ 1, Четвъртък, 8 юни 2017 г.
- Модернизация на КИПиА и системи за управление на конвенциалния и ядрения остров на базата на платформата RADICS. Опит от реализирането на тази платформа в АЕЦ „Ровно“. Сергей Решетицкий, ПАО НПП Радий, Украйна.
- Преработка на улитката на ГЦН-195М за графитови уплътнения в АЕЦ „Козлодуй”. Технология и техника. Васко Цветков, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Предимства на новия договор за техническо обслужване и модернизация в АЕЦ „Козлодуй”. Матиас Крел, AREVA GmbH, Германия.
- Проектни основи в АЕЦ „Козлодуй” по отношение на външни природни въздействия. Цветан Топалов, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Техническо решение на Сименс за модернизация на Турбина K-1000-5.9/25. Клаус Романов, Сименс, Германия.
- Възвръщаемост на инвестицията при провеждане на самооценка на културата на сигурност. Владимир Янков, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Радиоекологичния мониторинг – критерий и оценка за качеството на заобикалящата ни среда в района на АЕЦ “Козлодуй“. Русиян Цибрански, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Независими верификационни пресмятания, изпълнени в ЕНПРО Консулт в рамките на експертиза на техническата документация за блок 6 по проект Разработване на съвършенстван ядрено горивен цикъл и обосновка на безопасната работа на блокове 5 и 6 на „АЕЦ Козлодуй“ ЕАД с модифицирано ядрено гориво на мощност 3120 MW. Александър Йорданов, ЕНПРО Консулт, България.
- Калибриране на система за измерване на дълбочината на изгаряне на ОЯГ от ВВЕР-440 в ХОГ на АЕЦ “Козлодуй”. Антон Матеев, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Наблюдение в реално време и опит с дългосрочна експлоатация на важните за безопасността датчици на налягане и диференциално налягане в Украинските АЕЦ. Сергий Лебединский, Манометр-Кхархив Украйна.
- Структура на експлоатационната документация на 5 и 6 блок на АЕЦ „Козлодуй”. Миграция на алармените процедури в система Ovation. Галина Костадинова, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Развитие на платформи за КИПиА в СНПО „Импульс”. Константин Герасименко, ЧАО СНПО „Импулс”, Украйна.
- Модернизация на оборудването за контрол на неутронния поток на блокове 5 и 6 на АЕЦ „Козлодуй“. Едуард Кулешин, СНИИП, Русия.
СЕСИЯ 2, Четвъртък, 8 юни 2017 г.
- Регулаторни аспекти на извеждане от експлоатация. Валентин Станчев, Агенция за ядрено регулиране, България.
- Актуализирана стратегия за управление на материалите от демонтажа на блокове от 1до 4 на АЕЦ „Козлодуй”. Бисер Тодоров, ДП РАО, СП ”ИЕ 1-4 блок”, България.
- Предварителна оценка на състоянието на хранилища за временно съхранение на исторически РАО в Специализирано поделение „ПХ РАО – Нови хан”. Елка Анастасова, ДП РАО, СП „ПХ РАО Нови хан”, България.
- Цех за намаляване на размерите и дезактивация. Борислав Илиев, ДП РАО, СП ”ИЕ 1-4 блок”, България.
- Администриране на информационна система за проследимост при управление на радиоактивни отпадъци. Мая Павлова, ДП РАO, СП „РАО Козлодуй”, България.
- Комплексно преработване на твърди радиоактивни, отпадъци по метода на разтопяване. Сергей Штефан, Атомтехенерго, Русия.
- Напредък на извеждане от експлоатацията на АЕЦ „Чернобил”. Андрий Билик, АЕЦ „Чернобил”, Украйна.
- Контейнери SKODA JS за отработило гориво и високо активни отпадъци от извеждане от експлоатация. Лудек Урбан, Шкода, Чешка Република.
- Контрол на дълбочината на изгаряне на касети ОЯГ при зареждането им за сухо съхранение в контейнери тип CONSTOR 440/84. Ивайло Петков, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Композитни сорбенти на базата на резорцинол-формалдехидна смола. В.И.Сергиенко, Химически институт FEBRAS, Русия.
- Превоз на радиоактивни вещества. Августин Найденов, ДП РАО, СП „ПХ РАО Нови хан”, България.
- Имобилизиране на течен ниско-активен отпадък до АЕЦ „Козлодуй“ чрез изсушаване и спичане с неорганични добавки. Ивайло Гугов, ХТМУ, България.
СЕСИЯ 3, Петък, 9 юни 2017 г.
- Удължаване срока на експлоатация на 5 и 6 блок на АЕЦ „Козлодуй“ – регулаторни аспекти. Орлин Величков, Агенция за ядрено регулиране, България.
- Удължаване на срока на експлоатация на АЕЦ „Козлодуй“. Илдар Акбашев, АО ОКБ Хидропрес, Русия.
- Резултати от Периодичния Преглед на Безопасността (PSR) като основен елемент в процеса на продължаване на срока на експлоатация и получаване на лицензия на блокове 5,6 на АЕЦ „Козлодуй“. Емил Стефанов, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Проект за продължаване на срока на експлоатация на АЕЦ „Мецамор” (Армения). Г-н Артем Ушаков, Русатом Сервиз, Русия.
- Продължаване на срока на експлоатация на строителните конструкции на реакторно отделение на блок 5 на АЕЦ Козлодуй – анализи и заключения. Милко Милошев, г-н Георги Върбанов, г-н Марин Костов, Риск Инженеринг, България.
- Продължаване на срока на експлоатация на строителните конструкции на защитната обвивка на бл. 5 на АЕЦ Козлодуй – анализи и заключения. Стоян Андреев, Георги Върбанов, Марин Костов, Риск Инженеринг, България.
- Изпълнени дейности от ПСЕ на блокове 5 и 6 на АЕЦ „Козлодуй“. Андрей Славчев, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Квалификацията на безразрушителния контрол в АЕЦ Козлодуй – елемент от удължаването на срока на експлоатация на блокове 5 и 6. Васил Ничев, Квалификационен център АйКюСи-ЕООД, България.
- Съвременни тенденции при управление на стареенето на АЕЦ. Валентин Илиев, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Резултати от ПСЕ за блок 5 и оставащи дейности за блок 6 на АЕЦ „Козлодуй”. Цветан Оведенски, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Обследване на подземни тръбопроводи в АЕЦ “Козлодуй” ЕАД. Григор Георгиев АЕЦ „Козлодуй“, България.
СЕСИЯ 4, Петък, 9 юни 2017 г.
- Взаимодействие на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД с международните ядрени организации – път за достигане до най-високите стандарти. Мирослав Генчев, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- ESTRA – система за електронно обучение в АЕЦ „Козлодуй“. Петър Калейчев, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Изпълнение на обосновката на концепцията „Теч преди скъсване (LBB)“ за блокове 5 и 6 в АЕЦ „Козлодуй“. Владимир Юруков, АТП – Атомтоплопроект, България.
- Управление на несъответствията, коригиращи и превантивни действия. Веселина Димитрова, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Метрологичното осигуряване – гарант за безопасната експлоатация на АЕЦ „Козлодуй”. Тодор Тодоров, АЕЦ „Козлодуй“, България.
- Лидерско поведение в системата за управление на АЕЦ „Козлодуй“. Димитър Андонов, АЕЦ „Козлодуй“, България.